Haber Detayı
10 Ocak 2021 - Pazar 11:35
 
Kaymakam Perçi, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü Kutladı
Kaymakam Perçi, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü Kutladı
Güncel Haberi
Kaymakam Perçi, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü Kutladı

Pasinler Kaymakamı Kadir Perçi, “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” dolayısıyla yazılı bir açıklama yaparak mesaj yayımladı.

 

 

Kaymakam Kadir Perçi yayımladığı mesajında şu sözlere yer verdi. Katılımcı ve çağdaş demokrasinin vazgeçilmez unsurlarından olan basın; kamuoyunu bilgilendirmek, vatandaşlarımızla kamu kurumları arasındaki ilişkilerin geliştirilmesinde yardımcı olmak ve ait olduğu toplumun sosyo-kültürel gelişimine destek olmak gibi birçok görev üstlenmektedir. Toplumun genel talep ve görüşlerini kamuoyuna yansıtma görevini üstlenen, vatandaş ile yönetim arasında köprü vazifesi gören basın; bu yönüyle de milletin duygularına tercüman olmaktadır. İlçemizde görev yapan basın çalışanları da, hem yapılan kamu hizmetleriyle ilgili halkımızı bilgilendirmekle, hem de haberleriyle, yazılarıyla vatandaşlarımızın beklentilerini bizlere iletmekle, halkımız ve devletimiz arasında bir köprü görevi görmektedir. İşlerini yaparken günün her saatinde hareket halinde olan, zor şartlarda haber peşinde koşan basın çalışanlarımız, her türlü tehdit ve yıpranmaya da açık olmaktadır. Fedakârca çalışan basın mensuplarımızın çalışma şartlarını kolaylaştırmak, onlara gereken desteği ve katkıyı sağlamak, toplum olarak hepimizin görevidir.

 

 

Anayasamızın ‘Basın Hürriyeti’ni düzenleyen 28. maddesinde, ‘basın hürdür, sansür edilemez’, ‘Devlet, basın ve haber alma hürriyetlerini sağlayacak tedbirleri alır” ifadelerine yer verilmektedir. Anayasamızda yerini bulan bu ifadelerden de hareketle, ilçemizde görev yapan basın çalışanlarının haber alma ve haberi kamuoyu ile paylaşma çabalarına, gereken destek her zaman verilmiş ve verilmeye de devam edilecektir. Bu duygu ve düşüncelerle ilçemizde yayın yapan yerel gazetemiz Gazete Pasinler başta olmak üzere medyamızın her türlü kolunda çalışan tüm basın çalışanlarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum.

Kaynak: (GP) - Gazete Pasinler Editör: Gazete Pasinler
Etiketler: Kaymakam, Perçi,, 10, Ocak, Çalışan, Gazeteciler, Gününü, Kutladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı